Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türkiye Cumhuriyeti Ottava Büyükelçisi Sayın Rafet Akgünay'ın Şeker Bayramı Mesajı , 29.08.2011

T.C. OTTAVA BÜYÜKELÇİSİ SAYIN RAFET AKGÜNAY'IN ŞEKER BAYRAMI MESAJI

Kanada-Türk toplumunun değerli üyeleri,

Sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı ve birbirimize daha çok kenetlendiğimiz özel günlerden Şeker Bayramını bir kez daha karşılamanın mutluluğu içindeyim.

Bu olanaktan yararlanarak, tüm yurttaşlarımın ve Türk asıllı Kanadalıların Şeker Bayramını içtenlikle kutluyor, saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyor; bayramın çatışmalardan ve doğal felaketlerden yorulan dünyamıza barış, gönenç ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Bayram dolayısıyla, dargınlık ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakmalı, birlik ve dayanışma ruhuyla, toplum olarak geleceğe daha güvenli bakmamızı sağlayacak şekilde umudumuzu korumalı ve bu ruhu bayram günlerinin de ötesine taşımalıyız.

Bu yıl  Bayrama milli birliğimizi tehdit eden terör belası yüzünden maalesef buruk bir biçimde giriyoruz. Çok sayıda güvenlik görevlimizi Ramazan ayında da vahşetini sürdürmekten çekinmeyen, sadece ulusumuzun değil tüm insanlığın ortak düşmanı olan teröre kurban verdik.

Fedakârlıkları asla unutulmayacak olan bu kahramanlarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Kardeşlik duygularımız ve sağduyumuzla, terörün bizi çekmeye çalıştığı tuzağa düşmeyeceğimize ve ülkemiz aleyhindeki oyunları boşa çıkaracağımıza  yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şeker Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Dr. Rafet Akgünay
T.C. Ottava Büyükelçisi