Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Ali Rıza Güney'in Yeni Yıl Mesajı , 13.12.2012

Muhterem Vatandaşlarımız, Kanada’daki Türk toplumunun değerli mensupları,

 

Türkiye Cumhuriyeti Toronto Başkonsolosu olarak 1 Aralık 2011 tarihinde başladığım ve ilk yılını kısa bir süre önce tamamladığım görevimde şahsıma ve Başkonsolosluğumuza vermiş olduğunuz destek için sizlere en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu desteğinizin verdiği itici güç, geçtiğimiz sene içerisinde takip ettiğim yoğun programın önümüzdeki sene de aynı hızla devam etmesini sağlayacak temel motivasyonu oluşturacaktır.

 

Görevime ilk başladığım günlerde, Kanada’daki Türk toplumumuzu oluşturan her bir şahsiyetin başlı başına bir değer olduğu yönündeki değerlendirmenin doğru bir tespit olduğunu zaman içerisinde görmekten duyduğum memnuniyeti sizlerle paylaşmak isterim.

 

Türk kültüründen kopmadan Kanada toplumuyla sağlıklı bir bütünleşme sergilemekte olmanız, özellikle çocuklarınızın eğitimine verdiğiniz önem, mesleki faaliyet alanlarınızda kaydettiğiniz ilerlemeler ve toplumsal örgütlenme konusunda gönüllülük temelinde gösterdiğiniz özverili çabalar, toplumumuzun ileriye yönelik profilini layık olduğu seviyelere çıkarmak bakımından umut verici unsurlardır.

 

Çeşitlilikleriyle toplumumuzun renk kalitesini arttıran sivil toplum örgütlerimizin de yaşamsal önem taşıyan ortak paydalarda eşgüdüm ve işbirliği içerisinde hareket etme yeteneğini ilerletmesi halinde Kanada’daki Türk toplumunun kaydadeğer başarı hikayeleri yazabileceğine inancım tamdır. Kaldı ki, bu yönde beraberce hareket etmemizin, bir seçenek değil bir zorunluluk ve gelecek nesillerimize yönelik sorumluluğumuz olduğunu yeniden hatırlatmak isterim.

 

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Sizlerin yıllar boyunca giderek artan ve yoğunlaşan beklentilerinizi karşılamak üzere Toronto’da 2010 Aralık ayında faaliyete geçen ve resmi açılışı da Sayın Dışişleri Bakanımız tarafından 19 Eylül 2012 tarihinde yapılan Başkonsolosluğumuzun öncelikli hedeflerinin başında hizmet süresi ve kalitesini daha da iyileştirmek gelmektedir.

 

Nitekim, göreve başladığım ilk günlerde hizmet standardımızın yükseltilmesine yönelik stratejik planlamalar yapılmış, bilahare personel sayımız arttırılmış, vatandaşlarımızın telefon dışında Başkonsolosluğumuza ulaşabilecekleri alternatif iletişim kanalları etkin hale getirilmiş ve başvuruların mümkün olan en kısa süre içerisinde yanıtlanması ilkesi hayata geçirilmiştir.

 

Sizlere yönelik hizmetlerimizin kalitesinin daha da iyileştirilmesi yönünde gösterdiğimiz çabalar önümüzdeki dönemde de aralıksız şekilde sürdürülecektir.

 

Başkonsolosluk personelimiz ve şahsım adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, hepinize Yeni Yıl vesilesiyle sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

 

Ali Rıza Güney

Başkonsolos