Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Ali Rıza Güney'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı , 24.04.2013

 

Kanada’da yaşayan Türk toplumunun değerli üyeleri, sevgili çocuklarımız,

 

Cumhuriyetimizin ve milli irademizin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 93. yıldönümünde Kanada’da yaşayan tüm çocuklarımızın aileleriyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen ve tüm dünya çocuklarının katılımıyla beraber yurtiçinde ve yurtdışında büyük bir coşkuyla kutlanan bu bayram dolayısıyla Kanada’da yaşayan Türk toplumunun siz değerli mensupları arasındaki bağların çocuklarımızın bu mutlu ve anlamlı günü vesilesiyle daha da güçlenmesini ümit ediyorum.

 

Unutmayalım ki, Cumhuriyetimizin bugüne kadar kaydettiği başarıların artarak çoğalabilmesi için çocuklarımızın büyüklerinden devralacakları bayrağı daha ileri taşıyabilmeleri onlara atfettiğimiz önemle bağlantılıdır.

 

Bu nedenle çocuklarımızın kendilerini en iyi şekilde yetiştirebilmeleri için mevcut tüm olanakları seferber etmemiz ve onlara en iyi kalitede eğitim imkanı sunmamız, sosyal ve kültürel alanlarda sağlanan imkanlardan tam olarak istifade etmelerini sağlamamız, İngilizcenin yanısıra ana dilimiz Türkçeyi en iyi şekilde öğrenmelerini temin etmemiz büyük önem taşımaktadır.

 

Zira, geleceğimizin güvencesi bugünkü çocuklarımızdır.

 

Hepinizi saygıyla selamlıyor, tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum.

 

Ali Rıza Güney

T.C. Toronto Başkonsolosu