Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Toronto Başkonsolosu Sayın Ali Rıza Güney'in Ramazan Bayramı Tebrik Mesajı , 25.07.2014

Kanada Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Saygıdeğer Vatandaşlarım, 

Bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak, Ramazan Bayramı’na erişmenin mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz.


Bir rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayı ve bu ayın sonunda idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı milletimizin birlik ve beraberlik içinde kenetlendiği, insanlığa barış ve kardeşlik mesajları sunduğu kutlu bir zaman dilimidir.

Ramazan ayının ülkemizden binlerce kilometre uzakta milli ve manevi değerlerimizi, kültürel zenginliklerimizi yaşatan ve gönüllerinde Türkiye sevdası taşıyan siz toplum mensuplarımızın arasındaki dayanışma ve kardeşliğin pekişmesine katkı sağladığına inanıyorum.

Bayramın getirdiği bu kardeşlik duygularının, Bayram sevincimizi, tüm toplum mensuplarımızla, yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşmayı ihmal etmememizi sağlamış olduğunu, sevinçte ve kederde de onlarla birlikte olduğumuzu göstermemize vesile teşkil ettiğini müşahede etmenin mutluluğu içerisindeyim.

Bu duygularla, Kanada’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın, milletimizin, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın tüm dünyaya ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.