Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Toronto Başkonsolosu Sn. Ali Rıza Güney'in Kurban Bayramı Mesajı , 03.10.2014

Kanada Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Saygıdeğer Vatandaşlarım, 

Bir Kurban Bayramına daha erişmenin coşku ve mutluluğunu hep beraber idrak ediyoruz. 

Dünyanın neresinde olursak olalım, Bayramlarımız milletçe kenetlenmemiz, birbirimize olan sevgi ve saygımızı tazelememiz, birlik ve dayanışma içerisinde milli ve kültürel değerlerimizi daha da yüceltmemiz için en güzel fırsatlardan birini bizlere sunmaktadır.

Bu nedenle, Kurban Bayramının kendine has kıymeti çerçevesinde birbirimizle daha da yakınlaşmalı, Kanada Türk Toplumunun herbir ferdi olarak aramızda tesis ettiğimiz yakınlığı diğer dost, kardeş ve akraba topluluklarla kuracağımız diyalog ve işbirliği imkanları için de birer köprü olarak milletimiz adına kullanmalıyız.

Bayramın getirdiği dostluk, kardeşlik ve paylaşma duygularıyla, ülkemizden binlerce kilometre uzakta Kanada’da yaşayan herbir toplum üyemizi kucaklamalı, kapımızı yüzlerin güldüğü ve güldürüldüğü bir bayrama açmalıyız.

Bu duygularla, Kanada’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın, milletimizin, tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın tüm dünyaya ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.