Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Ali Rıza Güney'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı , 19.05.2015

Kanada'da yaşayan Türk toplumunun değerli üyeleri,

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadelemizi başlatmak üzere büyük yokluklar ve zorluklarla Samsun'a ayak bastığı 1919 yılının 19 Mayıs günü Cumhuriyetimize ve bağımsızlığımıza giden en önemli kilometre taşlarından biridir.

Ulu Önder Atatürk'ün Türk gençliğine miras bıraktığı bugünün anlam ve öneminin gençlerimiz tarafından tam anlamıyla idrak edilerek Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inancım tamdır.

Ulu Önder Atatürk`ün Türk gençliğine miras bıraktığı bugünün anlam ve öneminin gençlerimiz tarafından tam anlamıyla idrak edilerek Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inancım tamdırUlu Önder Atatürk`ün Türk gençliğine miras bıraktığı bugünün anlam ve öneminin gençlerimiz tarafından tam anlamıyla idrak edilerek Cumhuriyetimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inancım tamdır.





Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını büyük bir minnet ve rahmetle anıyor, yarınımızın teminatı gençler başta olmak üzere hepinizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Ali Rıza Güney

BaşkonsolosGazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını büyük bir minnet ve rahmetle anıyor, yarınımızın teminati gençler başta olmak üzere hepinizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.`