Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T. C. Toronto Başkonsolosu Ali Rıza Güney’in Ramazan Bayramı Mesajı: , 16.07.2015

Kanada Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Saygıdeğer Vatandaşlarım, 

Rahmet ve bereket ayı olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak Ramazan Bayramına erişmenin mutluluk ve kıvancını yaşıyoruz.

Kalpleri Türkiye sevdasıyla çarpan siz değerli vatandaşlarımız arasındaki dayanışma ve kardeşlik duygularının, geride bıraktığımız bu kutlu zaman dilimi vesilesiyle pekişmekte olduğunu büyük mutlulukla gözlemledim. Bu nedenle, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının, Kanada Türk Toplumu içerisinde dostluk, kardeşlik, sağduyu ve hoşgörünün daha da kuvvetlenmesi, dargınlıkların giderilmesi için önemli bir vesile olduğu ve bu dayanışma ruhunun Bayramdan sonra da sürdürülmesi gerektiği inancındayım.

Milletimize ait motiflerle ve kültürel değerlerimizle zenginleştirdiğimiz Bayram kutlamalarının, ayrım gözetmeksizin toplumumuzun tüm fertleriyle birlikte yaşanması, dost, kardeş ve akraba toplumlarla paylaşılması, Kanadalı muhataplarımıza tanıtılması ve en önemlisi geleceğimizin teminatı olan gençlerimize aktarılmasını Devletimizin bir temsilcisi ve bir kardeşiniz olarak yürekten temenni ediyorum.

Bu duygularla, Kanada’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın, milletimizin, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın tüm dünyaya ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.