Türkiye Cumhuriyeti

Toronto Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T.c. Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen’in Kurban Bayramı Mesajı , 23.09.2015

Kanada Türk Toplumu’nun Değerli Mensupları, Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Toronto’da göreve başlamamın birinci ayında Mübarek Kurban Bayramı’na sizlerle birlikte erişmenin coşku ve mutluluğunu yaşıyorum.

Bayramlar, bizleri birbirimize daha da yakınlaştıran, ayrılık ve kırgınlıkları bir tarafa bıraktığımız, küçüklerimize sevgimizi, büyüklerimize hürmetlerimizi sunduğumuz; 

komşularımız, akrabalarımız ve dostlarımızla bir araya geldiğimiz, mutluluk, coşku ve aşımızı paylaştığımız güzel günlerdir.

Kurban bayramını aileniz, dostlarınız ve Kanada Türk Toplumunun diğer üyeleri ile birlikte en güzel şekilde geçirmenizi diliyorum.

Bu bayramın Kanada Türk Toplumunun tüm üyelerinin birbirlerini birkez daha kucaklamaları, diğer dost, kardeş ve akraba topluluklarla bağlarını daha da pekiştirmeleri için hayırlı bir vesile olmasını temenni ediyorum.

Önümüzdeki Ekim ayı gerek Kanada’da gerek Türkiyemizde önemli bir dönem olacak. 19 Ekim’de Kanada genel seçimlerinin ardından, vatandaşlarımız 23, 24 ve 25 Ekim tarihlerinde Ottawa Büyükelçiliğimiz ve Toronto Başkonsolosluğumuzda kurulacak sandıklarda ülkemizdeki genel seçimler için oylarını kullanacaklar. Kanada’da yaşayan Türk Toplumu’nun herşeyden önce kendi hak ve hukukunu koruması için gerek 19 Ekim Kanada, gerek ülkemizdeki genel seçimlerde oy kullanarak özgür iradesini ortaya koyması büyük önem taşıyor. Ülkemize ve milli meselelerimize gurbette bulunduğunuz Kanada’da yapabileceğiniz en önemli katkılardan birini de, Kanada Türk toplumunun Kanada siyasi hayatında görünürlüğünün artması ve ayrıca vatandaşlarımızın ülkemizdeki genel seçimlerde vatandaşlık hak ve sorumluluğunun bilinciyle oy kullanmaları teşkil ediyor. Bu itibarla tüm kayıtlı seçmenlerimize ve vatandaşlarımıza, gerek Kanada gerek Türkiyemizdeki seçimlerde oylarını kullanmaları çağrımı yinelemek istiyorum.

Göreve başlamam vesileyle yayınladığım bir önceki mesajımda da belirttiğim üzere, sizlere ulaşmaya, herbirinizle temas kurmaya büyük önem veriyoruz. Siz kıymetli vatandaşlarımızın da Başkonsolosluğumuzu ziyaret etmenizi, telefon ve e-posta yoluyla, ayrıca Başkonsolosluğumuz web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından (facebook, twitter, instagram) bize ulaşmanızı, etkinliklerinizin tümünden bizi haberdar etmenizi, henüz fırsat bulamamış olanlarınızın en kısa zamanda Başkonsolosluğumuza kayıt olmanızı saygıyla rica ediyoruz.


Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramınızı en sıcak duygularımla kutluyor, bayramın ülkemiz, tüm İslam Âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.